Як позбутись від невралгії
Для хребта розроблено безліч вправ, але основа у всіх одна - розтягування і розслаблення.
Приступаючи до виконання вправ для хребта, обов'язково беріть до уваги наступні правила:
1. Не докладайте різких зусиль до ділянок хребта, які втратили рухливість;
2. Виконуйте вправи, враховуючи навантаження зі своїми фізичними можливостями, починайте з малого навантаження і поступово збільшуйте його;
3. Не прагніть виконувати вправи з максимальній амплітудою руху, почніть з невеликих рухів, які розгойдують хребці, обережно і поступово збільшуючи їх амплітуду.
Наведень нижче комплекс вправ для хребта розроблений відомим натуропатом Полем Бреггом. У нього входять п'ять основних вправ. Вони здійснюють різний вплив на тій чі інший відділ хребта. Їх необхідно виконувати всі протягом одного тренувального заняття. Між вправами передбачається відпочинок.
Вправи 1
Ця вправи впливає на верхню частину хребта, від якого відходять нерві, що керують роботою голови, м'яка язів очей, шлунку і кишечника. Виконання цієї вправи сприяє усуненню таких недуг, як головний біль, напуга очей, нетравлення шлунку і погане засвоєння їжі.
Початкове положення: ляжте на підлогу обличчям до низу. У положенні лежачі розташуйте долоні під грудьми, а ноги повинні бути розставлені на ширину плечей. Після цього поступово прийміть таке положення: спираючись тільки на долоні і пальці ніг, підніміть тулуб вгору і вигніть спину дугою. Таз повинен бути розташований вище голови. Голова опущена, а руки і ноги повністю випрямлені.
Після того як ви прийняли це положення, плавно прийміть наступне: опустіть таз майже до підлоги. При цьому руки і ноги повинні бути прямі. Це положення надає особливу напруженість хребту. Тепер підніміть голову і відкиньте її назад.
Виконувати цю вправу рекомендується повільно і плавно. Намагайтеся опускати таз якнайнижче, а потім піднімати його якомога вище, вигнувши спину вгору. Вправи полягає в тому, що ви опускаєте і піднімаєте таз - вигинаючи і прогинаючи хребетний стовп. Ці рухи сприяють його розтягуванню і постановці хребців на свої місця.
Кількість повторень спочатку становить 2-4. У світові тренованості зростає до 8-12. Коли вправу освоєно і вона виконується правильно, то виникає відчуття полегшення і відбувається розслаблення хребта.
Вправи 2
Дана вправи призначений головним чином для хребетного відділу, в якому знаходяться нерві, що керують роботою печінки, жовчного міхура і нирок. Виконання цієї вправи приносити полегшення в разі їх розладів і захворювань. В результаті виконання цієї вправи ослаблена печінку, жовчний міхур, нирки і сечовий міхур значно поліпшать свою роботу.
Прийміть вихідне положення, як для вправи № 1. Після того як ви підняли таз і вигнули спину, виконуєте наступне: поверніть таз якомога більше вліво, опускаючи лівий бік якнайнижче, а потім вправо. Руки і ноги під час виконання вправи не згинайте. Рух робіть повільно, плавно, уявляючи, що хребет розтягується з кожним поворотом все краще і краще. Поєднання розтягування хребта з деяким скручуваннями сприяють тому, що хребці краще «сідають» на свої місця.
Спочатку вправи видасться досить важкою і виснажливою. Обмежтеся 2-4 повторами. Поступово робити її буде легше у зв'язку зі зміцненням не тільки м язів, але і спинномозкових нервів. У світові тренованості збільште кількість виконань до 8-12 разів. Дана вправи досить складна і вимагає значного вміння і напруги.
Вправи 3
Попередні дві вправи дали досить серйозне навантаження на базі м'язи і зв'язки хребетного стовпа. Вправи № 3 покликана зняти залишкову напругу і повністю розслабити хребетний стовп. В результаті його виконання стимулюється кожен нервовий центр. Додатково полегшується стан тазової області.
Однією з важливих особливостей цієї вправи є здатність зміцнювати м'яка м'язи хребта, які підтримують його в витягнутому стані і тим самим сприяють відновленню міжхребцевих дисків.
Початкове положення: сядьте на підлогу, упріться на розставлені прямі руки, розташовані трохи позаду, ноги зігніть. Підніміть таз так, щоб ваше тіло спиралося тільки на розставлені зігнуті ноги і прямі руки. Вправу рекомендується виконувати у швидкому темпі, що сприяє розслабленню хребта. Піднімати тіло треба до горизонтального положення хребта, після чого його опускають у вихідне положення. Повторюють вправу кілька разів - 6-8 спочатку і 12-18 в кінці.
Вправи 4
Ця вправи призначений для того, щоб надати особливу силу тій частини хребта, з якої виходять нерві, що керують шлунком. В цілому вона ефективна і для всього хребта, сприяючи його розтягуванню. Саме розтягнення хребта, вивільняючи затиснені нервові корінці спинного мозку, розбирати весь організм в нормальний, працездатний, здоровий стан.
Початкове положення: ляжте на спину, ноги витягнуті, руки в сторони. Зігніть коліна, підтягніть їх до грудей і охопіть руками. Зробіть такий рух, як ніби ви бажаєте відштовхнути коліна і стегна від грудей, альо при цьому продовжуєте тримати їх руками. Одночасно з цим рухом підніміть голову і спробуйте торкнутися підборіддям колін. Тримайте це положення тулуба протягом трьох-п'яти секунд.
У даній вправі виникає різкий поштовх, який розтягує хребет, тим самим знімаючи блокування невеликих утисків, затиснутого між хребцями. Додатково ця вправи дозволяє зміцнювати не тільки на м'язи живота, а й глибокі м'які м'язи, розташовані в черевній частині хребетного стовпа. Повторіть вправу 2-4 рази.
Вправи 5
Ходіння навколішках. Цю вправу Поль Брегг вважає однією з найважливіших для розтягування хребта. Крім іншого, вона задіє відділ хребта, від якого відходять нерві, що керують роботою товстого кишечника.
Початкове положення як для вправи № 1. Станьте навколішки: руки і ноги випрямлені, спина вигнута дугою, таз високо піднятий, голова опущена донизу. У такому положенні рекомендується обійти приміщення, кімнату. Пам " ятайте, під час пересування ноги і руки не згинати, а ходити на прямих кінцівках. Під час такого пересування навантаження на хребет мінімальне і відбувається певне скручування хребта. Саме такий стан сприяє кращому розтягуванню хребта і постановці його дисків на свої місця.
Описів комплекс вправ Поль Брегг радить виконувати з урахуванням індивідуальних особливостей. Спочатку рекомендується виконувати кожну вправу не більше двох-трьох разів. Вже через день кількість повторень можна збільшити до п'яти разів і більше.
Буквально через кілька днів на м'язи тулуба наповняться силою, а хребет і зв'язки стануть більш гнучкими. Нормально розвинені люди через кілька днів зможуть легко виконувати кожну вправу до 10-12 разів.
Що стосується частоти зайняти, то спочатку Брегг рекомендує займатися щодня. Після того як в хребті з'єднання бути потрібні поліпшення, можна скоротити кількість зайняти до двох разів на тиждень. Цього цілком вистачає, щоб зберегти хребет гнучким і розтягнутим. Як зазначалося раніше, достатня буде позайматись один тиждень, щоб з хребтом почали відбуватися позитивні зміни. Вже через 2-3 тижню вони стануть постійними.
Слід знати, що патологічні зміни в хребті відбувалися протягом багатьох років і не можна всього за один день зробити його здоровим і молодим. Запасіться терпінням і завзятістю. Постійне тренування хребта буде стимулювати відновлення та зростання міжхребцевих дисків, що зробить хребет розтягнутим, гнучким і здоровим.
Джерело changeua.com